14. 6. 2019

O chovatelské stanici

Naše chovatelská stanice vznikla příchodem druhé feny do rodiny Nellinky. Pro plemeno knírač střední pepř a sůl jsme se ale rozhodli již v roce 1993, kde jsme si pořídili Babsynku. V té době se také začalo s chovatelstvím. 

Babsy měla 1x štěňátka (náš první vrh)v rámci chovatelské stanice Pepper Ignis, s ní začalo také cvičení na cvičišti v zákl. kynologické organizaci a hlavní koníček je záchranářský výcvik. 
Všichni preferujeme u našich psů od malinka lásku k lidem. Kromě výstav se také intenzivně věnuji výcviku záchranářskému. S nejstarší fenkou jsme se zúčastnili MRČR a projezdili jsme mnoho dalších soutěží a závodů.

Nellie v roce 2008 splnila atest Ministerstva vnitra-generálního řed. HZS ČR v sutinovém vyhledání osob.Byla jediná v kraji a má za sebou tři nasazení při zásahu vyhledání lidí v troskách domu – výbuch plynu (Hradec Králové, Jablonné, Holice).

Nellie (druhá fena) měla dva vrhy a velmi si je užívala, i když musela přerušit na část roku záchranařinu, kterou tak miluje.

V červnu 2009 nás opustila naše první fenka Babsy v krásném věku 16 let, která si opravdu uměla život užívat.
S příchodem dalšího přírůstku do naší rodiny v roce 2008, Beirouz chovatelské stanice Gloria Leones, budeme pokračovat ve výcviku a chovatelství.

Štěňátka jdou od nás do nových domovů v 7-8týdnu stáří. Mají za sebou všechna očkování, jsou odčervena, získají očkovací průkaz, ve kterém mají záznamy o jednotlivých vyšetření. Průkaz původu dostanou až tak v 5ti měsícich jejich stáří. Jelikož bydlíme v rodinném domě, štěňátka poznají i venkovní prostředí, což je velmi důležité pro jejich další vývoj. Když se narodí jsou s námi doma, ale jak dosáhnou věku, kdy se sami pohybují a je to jen trochu možné, ukážeme jim i zahrádku.